NEWSLETTER

REGULARNY NEWSLETTER - MOTYWUJĄCY, INSPIRUJĄCY, ROZWESELAJĄCY!
ZOSTAŃ MOIM PARTNEREM!
PRZENIEŚ SIĘ W ŚWIAT FITNESS i WOLNOŚCI FINANSOWEJ.
ZAPISZ SIĘ PONIŻEJ!

Zgadzam się z Polityką Prywatności

sobota, 23 marca 2013

Święta, Święta i...po diecie



DARMOWY E-BOOK TUTAJ

 




ŚWIĄTECZNE RADY ABY CIESZYĆ SIĘ Z WIELKIEJ NOCY ALE NIE ZWARIOWAĆ Z POWODU DIETY







  • Na okres świąteczny ustalamy sobie cele realne do osiągnięcia, w dalszym ciągu realizujemy dietę, czyli: może nie schudnąć w tym czasie za wszelką cenę, ale nie przytyć – to jest nieco łatwiejsze do zrealizowania.



  • Święta to jednak czas świętowania. Lepiej skusić się na małe co nieco w tym okresie, aniżeli odchudzać się i restrykcyjnie przestrzegać diety czy też zrezygnować ze spotkania z rodziną. Nie izolujcie się, lepiej spotkajcie się z bliskimi przy świątecznym stole ale spokojnie i konsekwentnie tłumaczcie im, że na prawdę jesteście na diecie i ograniczajcie spożywane porcje. Niech to będzie dieta ale taka...świąteczna dieta.



  • Kiedy przygotowujecie wielkanocne śniadanie sami, możecie przygotować kilka dań według zasad zdrowego odżywiania, zgodnie z założeniami Waszej diety.



  • Jedzcie dania przygotowane według dietetycznych przepisów jako główne. Dzięki temu uzyskacie uczucie sytości, a resztę będziecie już degustować w małych ilościach.



  • Dania świąteczne przyrządzone w sposób dietetyczny to dania pieczone bez tłuszczu, gotowane i duszone. To mięsa bez panierek. To świąteczny żurek z jajkiem i chudą szyneczką (najlepiej z indyka). 





  • Wielkanocne baby mogą być źródłem dużej ilości kalorii, a więc spróbujcie tylko kawałeczek! Pieczone ciasta niestety nie sprzyjają osobom będącym na diecie!



  • Dania wielkanocne nie muszą być bardzo tuczące – to zależy od tego, jak je przyrządzimy i przede wszystkim ile ich zjemy.



  • Najlepiej byłoby, abyście do świątecznego stołu nie usiedli głodni, gdyż wówczas zjecie dużo więcej, niż jesteście w stanie. Dobrą metodą na świąteczne jedzenie jest degustowanie potraw, a nie najadanie się do syta.



  • Zacznijcie konsumpcję od wypicia dużej szklanki wody, po czym próbujcie dania w małej ilości. Wybierajcie te, które wydają się  Wam najbardziej dietetyczne. One mają Was delikatnie nasycić. Jedzcie powoli i delektujcie się smakiem. Po chwili odpoczynku możecie degustować, a nie najadać się pozostałymi potrawami. Możecie skosztować każdego dania w bardzo małej ilości. Dobrym pomysłem jest np. podzielenie się kawałkiem ciasta z partnerem czy też dziećmi, którzy siedzą obok Was. Dzięki tej metodzie będziecie wiedzieli, jak smakują wszystkie potrawy, a na pewno nie przytyjecie, jeśli oczywiście nie przesadzicie z ilością. Nie zjadajcie wszystkich dań naraz, zrezygnujcie z deseru bezpośrednio po posiłku. Z dań świątecznych uważajcie szczególnie na te słodkie (oczywiście oprócz owoców, które są świetną alternatywą deseru).



  • Starajcie się spędzić święta aktywnie. Nie spędzajcie całego czasu za stołem. Pamiętajcie: dieta to także FITNESS. Gdy zjecie już posiłek, podziękujcie i odejdźcie od stołu, wybierzcie się najlepiej na spacer i namówcie rodzinę na wspólną pogawędkę na dworze.





  • Unikajcie alkoholu, możecie co najwyżej skusić się na wino wytrawne lub półwytrawne. Pozostałe alkohole sprzyjają nadmiernemu apetytowi i tyciu. Nie sprzyjają niestety świątecznej diecie.



  • Święta nie muszą oznaczać kilku nadprogramowych kilogramów i smutnego końca diety. Jest na to sposób: przyrządzić kilka dań, które z założenia są daniami dietetycznymi. Jeśli to one będą królować na naszym świątecznym stole, na pewno nie przytyjecie!




 A gdy Święta Wielkanocne będą już za nami
i gdy zorientujecie się, że jednak ze świąteczną dietą nie było tak jak tego chcieliście
SKONTAKTUJCIE SIĘ ZE MNĄ TUTAJ
Poradzimy, pomożemy, naprawimy świąteczne błędy w diecie
WESOŁEGO ALLELUJA !

  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz